+90 332 2901407
"optimum makineler için doğru yerdesiniz"

Tat İçin Yenilik

Karamel Kaplama

Endüstriyel Tecrübemizle…

Karamel Kaplama Hattı

Karamel Kaplama Makinesi Nedir? Nerde Kullanılır?

Karamel eşsiz lezzeti ve yapısıyla neredeyse bütün pastacılık, şekerleme ve atıştırmalık ürünlerde karşımıza çıkar.

Gıda endüstrisinde özellikle bisküvi, kek, çikolata ve gofret gibi ürünlere bambaşka lezzetler katan karamel uygulmasının en fazla karşımıza çıkan şekli karamel kaplamadır.

Karamel Kaplama Makinesinde Dikkat Edilecek Noktalar / Neden Samplus Karamel Kaplama Makinesi?

  • Karamel yapısal olarak yoğun ve yapışkan bir üründür. Bu sebeple karamal kaplama makinesi diğer çikolata kaplama makinelerinden ayrııılır.
  • Genellikle sıcak su ile ısı stabilitesi sağlanan temperleme ve çikolata kaplama makinelerinden farklı olarak karamel kaplama makinesinde buhar önplandadır.
  • Dolayısı ile makinenin sağlam ve uzun yıllar boyunca sorun çıkarmaycak bir tesisat yapısına ihtiyaç vardır.
  • Karamel kaplama makineleri kaplama miktarını homojen olarak ayarlamalı, ürün gramajında farklılıklara sebep olmamalıdır.
  • Kolay temizlenebilir olması, hareketli aksamda oluşabilecek tıkanıklıkların önüne geçilmesi uzun soluklu çalışmalar için vazgeçilmezdir.
  • Yüksek sıcaklıkların kullanıldığı karamel kaplama makinelerinde operatörlerin olası risklerden uzak tutulması için gerekli önlemler alınmalıdır.
  • Karamel kaplama makinelerinin sorunsuz çalışabilmesi için en önemli noktalardan bir diğeri de pompa seçimidir. Ürün yapısına uygun olmayan pompalar kullanım sırasında ve sonrasında büyük problemlere sebep olabilir.
  • Samplus Makine olarak 400mm-1750mm aralığında üretimini yaptığımız karamel kaplama makineleri ile ilgili faha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Samplus Makine

Çikolata Makineleri,Çikolata Kaplama Makinası, Çikolata Kaplama Makinesi, Mini Çikolata Kaplama Makinesi, Çikolata Temperleme Makinesi, Soğutma Tüneli, Çikolata Stok Tankı, V mikser, Z Mikser, Gıda Konveyörleri ve Özel Makine İhtiyaçlarınız için hizmetinizdeyiz. Siz hayal edin, biz imal edelim...

İletişim
Büsan Organize Sanayi Bölgesi Aslım Cad 53M-N Karatay/KONYA
Tel: +90 332 290 1407 PbxMob/Whatsapp Etc: +90 505 361 06 63 Mail: info@sam-plus.com
Copyright © Sam-plus.com 2023
Canlı Destek
1
Scan the code
Merhaba... SAMPLUS'a Hoş Geldniniz