+90 332 2901407
"optimum makineler için doğru yerdesiniz"

Soğutma Tüneli

Tat İçin Yenilik

CCT SERİSİ

Endüstriyel Tecrübemizle…

Çikolata Soğutma Tüneli

Çikolata Soğutma Tünelleri Nerelerde Kullanılır?

 • Çikolata soğutma tünelleri, endüstriyel olarak üretillen bisküvi, çikolata, gofret, pişmaniye, lokum gibi ürünlerin soğutma ihityacına çözüm olarak kullanılan makinelerdir.
 • Üretimdeki kapasite artışı ile birlikte üretim hatlarından çıkan ürünlerin bekleme yapmaksızın sürekli akış halindeyken soğutulması için soğutma tüneli kullanılmalıdır.
 • Çikolata soğutma tünellerinin en sık kullanıldığı alan kremalı bisküvi, sandvich bisküvi, gofret, kek gibi ürünlerin çikolata kaplandıktan sonra ya da dekor ünitesinde desen verildikten sonra, kaplanan çikolatanın dondurulmasıdır.

Çikolata Soğutma Tüneli Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? Neden Samplus Soğutma Tüneli?

 • Çikolata soğutma tünelleri, işlevini yerine getirmek için sürekli olarak soğuk dolaşım yapmalıdır. Bu sebeple enerji kullanımı yüksek makinelerdir. İyi bir çikolata soğutma tüneli, harcanan bu enerjinin verimliliğini sağlamalı, ısı izolasyonu mükemmel olmalıdır.
 • İzolasyon hatası olan bir tünel sadece işletme maliyetini yükseltmekle kalmaz, birleşim noktalarında oluşan buharlarşma ile üretilen ürüne geri dönüşü olmayan zararlar verebilir.
 • Soğutma tünelleri kapasiteyle doğru orantılı olarak uzunlukları artan makinelerdir. Bu uzunluk beraberinde ürün bandında yönlendirme sorunlarını getirir. İyi bir soğuttma tünelinde bant yönlendirmeler otomatik olmalı ve yönlendirme işlevini hatasız yerine getirmelidir. Aksi durumlarda onlarca metre uzunluğundaki PU bantlar dakikalar içinde deforme olabilir.
 • Çikolata soğutma tünelleri kolay temilzenmeli, kapak yapıları bu temizliğe uygun imal edilmelidir. Temzilik esnasında ulaşılamayan alanların bulunması uzun vadede bakteri oluşumuna ve kötü kokuya sebep olacaktır.
 • Çalışılacak ürüne bağlı olarak soğutma tünellerinde direct ve indirect soğutma opsiyonları olmalı ve hatta bu opsiyonlar her soğutma bölümü için ayrı ayrı ayarlanabilir olmalıdır.
 • Soğutma tüneli giriş bölümü ileri geri ve yukarı aşağı hareket edebilmeli, çikolata kaplama makinesiyle senkronize çalışabilmelidir.
 • Bütün bu saydıklarımızdan daha önemlisi ise, çikolata soğutma tüneli soğutulacak ürüne göre, zamanı ve güç hesaplarının çok iyi yapılması gereken makinelerdir. Bütün bir tesisin kapasitesinin düşmemesi ya da görsel olarak sorunlu ürünlerle karşılaşmamak için bu hesaplar en başta profesyonelce yapılmalıdır.
 • Daha fazla teknik detay ve bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Sizin için optimum olan makineyi birlikte seçelim.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Samplus Makine

Çikolata Makineleri,Çikolata Kaplama Makinası, Çikolata Kaplama Makinesi, Mini Çikolata Kaplama Makinesi, Çikolata Temperleme Makinesi, Soğutma Tüneli, Çikolata Stok Tankı, V mikser, Z Mikser, Gıda Konveyörleri ve Özel Makine İhtiyaçlarınız için hizmetinizdeyiz. Siz hayal edin, biz imal edelim...

İletişim
Büsan Organize Sanayi Bölgesi Aslım Cad 53M-N Karatay/KONYA
Tel: +90 332 290 1407 PbxMob/Whatsapp Etc: +90 505 361 06 63 Mail: info@sam-plus.com
Copyright © Sam-plus.com 2023
Canlı Destek
1
Scan the code
Merhaba... SAMPLUS'a Hoş Geldniniz